laupäev, 15. märts 2014

Tean tulest 1

 Otepää Päästekomando meeskond sõitis 7. märtsi hommikul Palupera Põhikooli õuele. 1. ja 2. klassi õpilased osalesid õppeprogrammis „Tean tulest“. Algul rääkisid päästjad lastele erinevatest tuleõnnetustest tikkude, küünalde, järelvalveta jäetud lahtise tulega kaminas või ahjus. Kuumaks köetud ahju vastu ei tohi midagi panna ja põlevad küünlad tuleb alati toast lahkudes kustutada. 2009 aasta suvest peab igas kodus olema suitsuandur, mille korrasolekut võiks kord kuus kontrollida. Koos päästjatega kordasid õpilased üle põhitõed 112 numbrile helistamisel- ütled oma nime ja koha, kus on juhtunud õnnetus. Püüad seda asukohta võimalikult täpselt kirjeldada ning helistamisel ei katkesta enne kõnet, kui selleks antakse luba. Päästjad näitasid lastele suitsusukelduja kostüümi, maski ja seljas kantavat ballooni. Maskiga päästjat ei ole vaja karta ega peitu pugeda. Koos õpilastega evakueerusime suitsusest ruumist. See õnnestus meil suurepäraselt.
 Kooliõuel tutvustasid päästjad tuletõrjeautos olevat varustust ja varustuse kasutusvõimalusi erinevatel päästetöödel. Poistele meeldisid tugevat müra tekitavad töövahendid: mootorsaag, suitsu elamisest väljasaamise puhur ja tuletõrjeauto sireenide helid. Ühiselt tutvusime soojaanduri tööpõhimõttega ja proovisime teise raadiosaatjaga ühendust saada.
 1. ja 2. klassi õpilased ning nende õpetajad tänavad sõbralikku Otepää Päästekomando pealikku Heiki Musta koos oma toreda meeskonnaga vajaliku ja õpetliku õppeprogrammi „Tean tulest“ ning klassidele jäänud kinnistavate õppematerjalide eest. Tuleõnnetuste ärahoidmisel kõige tähtsam on ennetustöö ja kord kuus kontrollida oma koduse suitsuanduri korrasolekut. Õnnetuse korral tuleb end kõikvõimalikke vahendeid kasutades teha kuuldavaks ja nähtavaks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar